Bridžs ir domāšanas un lēmumu pieņemšanas spējas attīstošs sporta veids, kuru neskar vecuma ierobežojumi. Bridžs attīsta prāta spējas, trenē loģiku, atmiņu un komunikācijas prasmes. Kā arī, šī spēle ir aizraujošs brīvā laika pavadīšanas veids, ko iemīļojuši miljoniem cilvēku visā pasaulē. Nāc uz kādu no Latvijas bridža klubiem un uzzini vairāk!
Bils Geitss: “Šo spēli Jūs varat spēlēt jebkurā vecumā. Ja Jūs sāksiet spēlēt jaunībā, Jums visu mūžu būs aizraujoša nodarbe. Lielai daļai spēļu nav šī dziļuma.”
Vorens Bafets: "Bridžs ir tik aizraujoša spēle, ka es nejustu cietuma sienas, ja man būtu trīs kameras biedri, kas prastu spēlēt un būtu gatavi to darīt 24 stundas dienā".
Bridžs Latvijā
Bridžu Latvijā spēlēja jau Ulmaņa laikā, Padomju laikā tas bija aizliegts (tika spēlēts “pa kluso” - savā starpā spēlēja arī RTU rektors, Tartu Universitātes rektors, Minskas universitātes profesors, Maskavas un Sanktpēterburgas augstākie mācībspēki.
Latvijas bridža federācija dibināta 1994.gadā. 2005.gadā tai piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.
Spēlējot bridžu, brīvo laiku pavada arī bijušais Rīgas mērs Māris Purgailis, Latvijas bankas prezidents Ilmārs Rimševics, bijušais ministru prezidents Aigars Kalvītis; līdztekus savai profesionālajai karjerai, labā līmenī ar šo sporta veidu nodarbojas BTA viceprezidente un valdes locekle Jeļena Alfējeva, Sanitex Baltic Distribution, SIA valdes loceklis Aigars Ģērmanis.
Lai veicinātu Latvijas bridža atpazīstamību pasaulē, un veicinātu tā popularitāti pasaulē - jau vairāk kā 10 gadus katru augustu Jūrmalā notiek viens no vislabāk organizētajiem bridža festivāliem Eiropā - Riga Invites to Jurmala.
Kā visos valstī mazpazīstamos sporta veidos (neatkarīgi no ieguldījuma valsts tēla veidošanā starptautiskā sporta pasaulē) Latvijas bridža federācijas budžetu veido biedru naudas, bridžistu un viņu kompāniju ziedojumi.
Latvijas izlases reitings Eiropā pēdējos sešos gados pakāpies no 31.vietas uz 18.vietu.
Bridžs pasaulē
Pasaules Bridža Federācijā ir 123 valstis ar 0.7 miljoniem reģistrētu spēlētāju gan no Eiropas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas, Āzijas, Centrālamerikas, gan Klusā okeāna un Āfrikas reģionu nacionālajām federācijām.
Bridžs ir iekļauts Olimpiskajās prāta spēlēs. Tieši bridžā ir vislielākais dalībnieku skaits on-line formātā prāta spēļu vidū (vairāk kā 100 miljoni spēlētāju).
Attīstītākās bridža lielvalstis ir ASV, Norvēģija, Ķīna, Polija, Itālija, Holande.
Par spīti Bila Geitsa pūlēm, kurš sava un Vorena Bafeta labdarības fonda ietvaros palīdz bridža attīstībai pasaulē, bridžā (atšķirībā no šaha) dators joprojām nespēj uzvarēt cilvēku.
Bridžs ir oficiāls mācību priekšmets NATO Kara akadēmijā kā dedukciju attīstošs mācību priekšmets.
Pasaulē redzamākie bridža atbalstītāji ir Bils Geits, Lavazza Group, Renault un Nisan, Societe Generale.
- Latvijas enciklopēdijas šķirklis "BRIDŽS LATVIJĀ"
- Žurnāls BRIDŽS LATVIJĀ
- SASNIEGUMI
- EIROPAS BRIDŽA LĪGA
- REPORTĀŽAS
- 10943 skatījumi